Milí přátelé, zdravím Vás.

 

"Svoboda s sebou nese mnoho obtíží a demokracie není dokonalá. Ale nikdy jsme nemuseli postavit zeď, abychom udrželi lidi uvnitř - abychom jim zabránili odejít.“ John Fitzgerald Kennedy, 35. president Spojených států

Vyrovnání se s naší nedávnou minulostí je jedním z nejdůležitějších témat současnosti stejně tak, jako výchova studentů k občanství, demokracii a evropanství.

Rok 2019 je v tomto směru výjimečný – uplynulo 30 let od pádu komunismu, 30 let od počátku společenských změn nastartovaných událostmi 17. listopadu 1989. Pro nás pro všechny, studenty nevyjímaje, je důležité si uvědomit, že svoboda není samozřejmostí, ale že je především zodpovědností za naše činy současné i budoucí.

U vědomí této naší společné zodpovědnosti Vám nabízím dvě přednášky související s letošním kulatým výročím „Sametové revoluce“:

 

  • Listopad 1989 a co mu předcházelo
  • Listopad 1989 – 30 let poté

 

V sekci „PŘEDNÁŠKY“ najdete bližší informace i o dalších přednáškových okruzích, které Vám, respektive Vašim studentům, nabízím. Pokud byste měli o jakýkoliv z nich zájem, neváhejte mne kontaktovat.

 

S pozdravem a přáním všeho dobrého  

 

Martin Mejstřík

 

Joomla templates by a4joomla