Milí přátelé, zdravím Vás.

 

"Svoboda s sebou nese mnoho obtíží a demokracie není dokonalá. Ale nikdy jsme nemuseli postavit zeď, abychom udrželi lidi uvnitř - abychom jim zabránili odejít.“ John Fitzgerald Kennedy, 35. president Spojených států

Vyrovnání se s naší nedávnou minulostí je jedním z nejdůležitějších témat současnosti stejně tak, jako výchova studentů k občanství, demokracii a evropanství.

Uplynulo již více, než 30 let od pádu komunismu, 30 let od počátku společenských změn nastartovaných událostmi 17. listopadu 1989. Pro nás pro všechny, studenty nevyjímaje, je důležité si uvědomit, že svoboda není samozřejmostí, ale že je především zodpovědností za naše činy současné i budoucí.

U vědomí této naší společné zodpovědnosti Vám nabízím své přednášky související (nejen) se „Sametovou revolucí“. 

V této koronavirové době jsem přešel na on-line přednášky a jak jsme si to u některých škol a knihoven vyzkoušeli, funguje to i bez přímého osobního kontaktu překvapivě dobře. Rád se s Vámi setkám alespoň virtuálně! :)

 

 

 

V sekci „PŘEDNÁŠKY“ najdete bližší informace i o dalších přednáškových okruzích, které Vám, respektive Vašim studentům i veřejnosti, nabízím. Pokud byste měli o jakýkoliv z nich zájem, neváhejte mne kontaktovat.

 

S pozdravem a přáním všeho dobrého  ♥

 

Martin Mejstřík

 

Joomla templates by a4joomla