Vloni vyšlo druhé vydání mého Deníku rozšířené o malé zamyšlení k 30. výročí listopadu 1989. Součástí je i CD, v němž mj. najdete i všechna čísla legendárního časopisu studentů Akademie musických umění v Praze  - „Kavárna A.F.F.A. (roky vydání 1987 – 1989). Náklad Deníku nebyl vysoký a už je téměř rozebrán, tak neváhejte. :)

Ideální pro knihovny (autorské čtení a následnou diskusi nejen o době před listopadem 1989...).


 

   „To, že se vysokoškoláci stali rozbuškou procesu,který nakonec vedl ke konci čtyřicetileté komunistické diktatury, nebyla náhoda,“ říká bývalý studentský vůdce Martin Mejstřík. Studenti byli připraveni. Spojoval je odpor vůči všem absurdním projevům totalitního režimu. Mnozí již před listopadem 1989 trpělivě a statečně pracovali na tom, aby se do naší  země vrátil fungující demokratický řád. Chtěli konečně žít normálním svobodným životem. Martin Mejstřík byl jedním z nich. Rozhodl se své zážitky z dob hluboké totality a následně porevolučních let předat nejen pamětníkům revoluce. Chce oslovit i mladé lidi, kteří možná  právě díky otevřenému osobnímu příběhu lépe pochopí tragiku a bezvýchodnost komunistické ideologie, co reálný socialismus skutečně znamenal a jak se v něm žilo.

   Deník, který autor psal téměř patnáct let, není jen popisem událostí, je i upřímnou lidskou výpovědí. „Najdete zde téměř všechno o autorovi, velmi mnoho o studentských aktivitách před listopadem 1989 a nemálo věcí o sobě samých,“ shrnuje Martin Mejstřík.

 

 Žádejte u svých knihkupců. Objednat lze:

 

 nakladatelství Galén / e-shop Kosmas

 

 

Joomla templates by a4joomla